Grupa Zarmen
ul. Rymera 19, 44-270 Rybnik
telefon
+48 32 42 02 550

Slider

Historia

RUE-RZN 65 lat tradycji zobowiązuje

Korzenie firmy RUE-RZN Sp. z o.o. sięgają roku 1946, kiedy to w oparciu o Centralne Warsztaty Rybnickiego Gwarectwa Węglowego powstały Rybnickie Zakłady Naprawcze P.W. Na przestrzeni 65 lat, przedsiębiorstwo funkcjonowało w różnych formach organizacyjnych, zawsze jednak było ściśle związane z górnictwem węgla kamiennego.

Dzięki wieloletniej tradycji w projektowaniu oraz produkcji maszyn i urządzeń dla górnictwa, Rybnickie Zakłady Naprawcze stały się jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm wytwarzających maszyny dla zakładów przeróbki mechanicznej węgla kamiennego, przenośniki taśmowe oraz urządzenia przyszybowe.

Od 2001 roku przedsiębiorstwo funkcjonowało pod nazwą Rybnickie Zakłady Naprawcze Sp. z o.o. Specjalizowało się w produkcji maszyn wielkogabarytowych w oparciu o szereg rozwiązań objętych ochroną patentową.

W 2011 roku Rybnickie Zakłady Naprawcze Sp. z o.o. weszły w skład Grupy Kapitałowej ZARMEN - lidera we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu.

W 2016 roku Rybnickie Zakłady Naprawcze Sp. z o.o. zostały połączone z RUE Sp. z o.o., jedną z czołowych firm działających na rynku automatyki przemysłowej i elektryki od 2001 roku.

Od lutego 2017 roku firma prowadzi swoją działalność na rynku pod nazwą RUE-RZN Sp. z o.o.